
Kékhalálból színeshalál
1. Nyissuk meg a C:\windows\system.ini-t. 2. Keressük meg ezt: "[386Enh]" és nézzük meg, hogy van-e benne MessageBackColor és MessageTextColor, általában nincsen ott. 3. Írjuk be ezt a kettöt: MessageBackColor=x MessageTextColor=x
Az x-et a következő számokkal kell helyetesíteni:
1 - kék 2 - zöld 3 - világoskék 4 - piros 5 - pink 6 - sárga 7 - fehér 8 - szürke
4. Elmentjük.
Microsoft Office 2003 demo-ból, full verió
Ha feltelepítetted, nyiss meg egy új üres dokumentumot, és írd be ezt: "=rand(200,99)", utána dolgozik egy kicsit magának, kb. 1 percig várj, majd zárd be. Ha minden igaz, akkor teljes is lett!
Nem minen verziónál működik (függ az oprendszertől is).
Word jelszó kikerülése
Nyissunk meg egy mappát, ott menjünk az "eszközök"-re és az alatt meg a "mappa beállításai"-ra. Ott nyomjuk meg a "nézet" fülecskét és keressük meg abban azt, hogy "ismert fájltipusok kiterjesztéseinek elrejtése". Ha az ki lenne pipálva, akkor nyomjuk meg egyszer, hogy tünjön el a pipa. Majd katt az OK-ra és menjünk a jelszóval védett Word-fájlhoz. Tegyük fel, hogy ez a neve: "titkos". Most az lesz ott, hogy "titkos.doc". A "doc"-ot átírjuk most "rtf"-re. Tehát így kell majd kinéznie: "titkos.rtf". Ha ez megvan, akkor simán megnyithatjuk análkül, hogy jelszót követelne tőlünk!
XP-alatt már nem müködik, csak régebbi verióknál!
Gyors leállítás (XP)
A Windows XP leállításának ideje hosszúra nyúlhat, ha a programok kilövése előtt hosszú a várakozási idő. Ennek az értékét két kulcs határozza meg a regisztrációs adatbázisban, az egyik a HungAppTimeout, a másik a WaitToKillAppTimeout. Ez a két kulcs a Windowsból való kilépésnél történő programleállításoknál is szerepet játszik. A START menü futtatás ablakába írjuk be a "?regedit?" szót, hogy elindítsuk a regisztrációs adatbázis szerkesztőt. Keressük meg a bal oldali fastruktúrában a "HKEY_CURRENT_USER/Control panel/Desktop" könyvtárat, itt található a két kulcs. Értékük ezredmásodpercben van megadva. A HungAppTimeout alapértéke 5000, vagyis 5 másodperc, a WaitToKillAppTimeout alapértéke 20.000, vagyis 20 másodperc. Szabadon módosíthatjuk az értékeket kisebb számokra, hogy ne legyen akkora a várakozási idő. Figyeljünk oda, hogy a HungAppTimeout értéke legyen az alacsonyabb szám.
Láthatatlan szöveg az ikonok alatt
1. Katt az ikonra, majd az "átnevez"-re. 2. Tartsd nyomva az "ALT"-ot, és nyomd meg ezket a gombokat: 0160
Windows 3.1 stáblista
1. Indíts el egy Windows-os programot pl: Paint, Notepad... 2. Válaszd ki a Help-et. 3. Nyomd le a Ctrl+Shift billentyűket és kattints kétszer az alkalmazásra. 4. Ismételd meg háromszor és megjelenik a készítők névsora.
Microsoft Word 2000 stáblista
1. Nyomd meg az F1-et. 2. A Mit szeretne tudni kérdés alá ird be: Cast. 3. Kattints a Keresés-re. 4. Válaszd az első sort, a Microsoft Office 2000 felhasználói támogató csapat-ot. 5. A megjelenő ablakban kattints a kis képre.
Microsoft Word 97 - flipper
1. Nyiss egy új dokumentumot és írd be, hogy: Blue. 2. Jelöld ki és válassz betűtípust legyen félkövér és a szín kék, majd kattints az OK-ra. 3. Rakj egy szóközt a Blue szó után. 4. Válaszd a Súgó-t és a Névjegy-et. 5. Tartsd nyomva a Ctrl-t és a Shift-et és az egér bal gombjával kattints a Word logóra. 6. Flipper gombok: Z a bal és M a jobb flipper kar.
Microsoft PowerPoint stáblista
1. Nyiss meg egy üres diát. 2. Menj a Súgó és a Microsoft Power Point névjegyébe. 3. A Power Point logora kettőt kattintva megjelenik a készítői lista.
Microsoft Excel 2000 stáblista
1. Nyiss egy új munkalapot és nyomd meg az F5-öt. 2. Írd be, hogy: "X2000:L2000" és nyomj Enter-t. 3. Nyomd meg a Tab gombot. 4. Tartsd nyomva a Ctrl-t és a Shift-et és kattints a Diagramvarázsló ikonra. 5. Fehér alapon meglátod a készítők neveit.
Microsoft Excel 97-ben repülőszimulátor
1. Nyiss egy új munkalapot és nyomd meg az F5-öt. 2. Írd be: X97:L97 és nyomj Enter-t. 3. Nyomd meg a Tab gombot, tartsd nyomva a Ctrl-t és a Shift-et és kattints a Diagramvarázsló ikonra. 4. Használd az egeret a mozgáshoz - bal gomb a hátra menet és a jobb gomb az előre. 5. Keress egy táblát a területen!
Internet Explorer 5.0 kék kezdőképernyő
1. Nyiss meg egy IE 5 ablakot. 2. Eszközök/Internet-beállítások. 3. A kezdőlapnál a címhez írd be: About:Mozilla 4. A kezdő IE 5 ablak kék színű lesz.
Internet Explorer 5.0 Monster
1. Nyisd meg az IE 5-öt. 2. Válaszd a felső menüsorból az Eszközöket, utána Internet-beállitások. 3. A megjelenő menüben, válaszd ki a Nyelvek-et. Majd hozzáadás és ird be: ie-ee és OK. 4. Klikkelj a felhasználó által létrehozott (ie-ee)-re, és nyomd meg a Fel gombot, majd OK. 5. Kattints a Keresés gombra, utána a megjelenő oldal ablakban a Testreszabás-ra. 6. Figyeld a megjelenő ablakban a képeket! Csak Internet kapcsolatban működik.
Internet Explorer 5.0 stáblista
1. Nyisd meg a Notepad-ot. 2. Írd be: 3. Mentsd el fájlként: test.htm néven 4. Nyisd meg a "test.htm"-et IE 5-ben
Internet Explorer 4.0 névjegye
1. Tartsd a Ctrl-t nyomva, húzd el az E-vel az Intenet Explorer feliratot, ott lesz egy gomb. 2. Kattints a gombra, majd újra fogd meg at E-t, és tedd a föld közepére! 3. Engedj el mindent!
Stáblista Windows 98-ban
1. Menj a Súgó/Névjegy-be. 2. A feljövő ablakban kattints az információ gombra. 3. Írd be (nem fogod látni a betűket): soup is a good food.
A Windows billentyű letiltása
1. A Registry Editorral nyissuk meg a HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/ Keyboard Layout nevű kulcsot. 2. Hozzuk létre a Scancode Map nevű, Binary típusú bejegyzést, melynek értékét állítsuk 00 00 00 00 00 00 00 00 03 00 00 00 00 00 5B E0 00 00 5C E0 00 00 00 00-ra. 3. indítsuk újra a gépet.
A hibüzenetek letiltása
1. A Registry Editorral nyissuk meg a HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Windows nevű kulcsot. 2. Az ErrorMode nevű, DWORD típusú bejegyzés értékét módosítsuk 0-ra ha minden hibaüzenetet meg szeretnénk kapni, 1-re ha csak az alkalmazások hibaüzeneteit, 2-re ha nem szeretnénk semmilyen hibaüzenetet kapni. 3. Indítsuk újra a gépet.
Rejtett konfigurációk (2000 és XP)
A program a Windows\system32\netsh.exe, de nem egyszerű Windowsos programról van szó, ugyanis nincsenek ikonok, checkboxok, semmi ilyesmi, amiket állítgathatunk.
Megoldható feladatok: - routolási protokollok beállítása - routolás beállítása - beállítások kiíratása tetszoleges routeren - interface-ek beállítása - szurok beállítása - RRAS beállítások - parancsvégrehajtás adott routeren
Legfontosabb parancsok: - ? - help (az adott környezetben) - interface - belépés az interface környezetbe - .. - feljebb lépés alkörnyezetbol - dump - környezet beállításainak listázása - set - értékadás, beállítás - exit - kilépés
A felhasználó elől teljesen elrejtett Group Policy Editor számtalan olyan beállítási lehetőséget tartalmaz, amelyet egyébként csak Registry-szerkesztéssel lehetne elérni.
A Group Policy Editor indításához a Command Promptból hajtsuk végre a gpedit.msc nevu parancsot.
Az Easter Egg-ek, tippek, trükkök felfedezőinek köszönjük!
|